Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2016 r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Elizę ze wspólnoty Sióstr Pasterzanek, posługującą w Republice Środkowej Afryki. Dziękujemy za głoszone Słowo i przedstawienie pracy misyjnej w Afryce. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć dar do puszki na dzieła misyjne prowadzone przez Siostry Pasterzanki.
 3. W środę zakończyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Niech one nadal inspirują nasze życie, przynosząc błogosławione i trwałe owoce w naszym kroczeniu za Jezusem. Bardzo dziękujemy za Waszą liczną obecność na rekolekcjach i dziękujemy osobom, które w czasie rekolekcji przygotowywały posiłki dla kapłanów: Bóg zapłać.
 4. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w Wielki Wtorek 22 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Rekolekcje szkolne dla dzieci, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich będą od 6 do 9 marca 2016, poprowadzą je s. Wiktoria ze Szczecina i O. Łukasz Buksa.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.00;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 Nabożeństwo i Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. Chorych z Komunią św. ks. Piotr Sasin, ks. Mariusz i ks. Piotr Kraiński odwiedzą w piątek od godz. 8.30; a ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 8.30..
 11. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. NMP Królowej Polski (zelatorka pani Zofia Falińska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej (zelatorka pani Lucyna Jabłońska).
 12. Msza św. w intencji osób należących do Żywego Różańca w sobotę o godz.7.30.
 13. Intencję Apostolstwa Modlitwy na marzec 2016
  • Ogólna: Aby rodziny przeżywające trudności otrzymywały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i pogodnym środowisku.
  • Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.
 14. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 8200 zł. Bóg zapłać. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe w budynku parafialnym tzw. kawiarence i zapleczu kuchennym.
 15. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 17. Wraz z KSM Semper Fidelis zapraszamy chętnych na Drogę Krzyżową do Wejherowa w dniu 19.03.2016. Koszt 15zł. Zapisy i płatność w zakrystii po Mszy św. Wyjazd 19 marca o godz. 9.15 sprzed kościoła.
 18. W dn. od 30.04 do 03.05.2016 ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę Śladami Ojca Mateusza po Ziemi Świętokrzyskiej. W cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 19. W tygodniu patronuje nam 4 marca św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, patron Litwy.
 20. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 21. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Zofii Szulc, l.84; zmarłą Zofię, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.