Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

 1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz liczny udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny,
  RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku z lampionami, które będą brały udział w konkursie na najpiękniejszy.
 4. We wtorek 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek:
   • Godzina Święta i modlitwa o powołania od godz. 18.30 - 19.30;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
 6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 7. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które roznoszą opłatek niepoświęcony.
 8. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą: o godz. 6.00; 7.30; 11.30; i 18.00. W tym dniu jest też GODZINA ŁASKI od 12.00 - 13.00. Nowenna przed Uroczystością do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej.
 9. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższą niedzielę 9 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00. A po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Prosimy dzieci i rodziców o obecność.
 10. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 9 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o obecność.
 11. Przy wyjściu z kościoła, tak jak w ubiegłym roku można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł oraz zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich.
 12. Modlitwę różańcową o g. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi Róża św. Jana Pawła II, zelatorka - pani Anna Nowak.
 13. Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
 14. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 15. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w piątek 21 grudnia od godz. 7.30 - 9.00 oraz od godz. 17.00 - 19.30.
 16. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia po Nowym Roku. Program kolędy podamy po 10 grudnia.
 17. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7550 zł - „Bóg zapłać”.
  /w ostatnim tygodniu na placu kościelnym zasadziliśmy 17 drzew zgodnie z decyzją Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Gdańska, zostały wyfrezowane cztery pnie po kasztanowcach, jest to koszt 19 000 zł, w kościele zostało podłączone do pieca ogrzewanie prezbiterium; ambona i ołtarz zostały na nowo ustawione, trwa także remont salki./
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 XII - św. Franciszek Ksawery;
  • 4 XII - św. Barbara dziewica i męczennica, patronka górników i hutników;
  • 6 XII - św. Mikołaj bp Miry Licyjskiej, żył na przełomie III i IV wieku;
  • 7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu.
 19. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia i obfitości darów Bożych.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Stanisława Supernak, l.69; zmarłego Stanisława, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.