Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Adwentu - 9 grudnia 2018 r.

 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 2. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku z lampionami.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, będzie poświęcenie medalików dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Dzieci i rodziców otoczmy naszą modlitwą.
 4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o obecność.
 5. Dziś w naszej parafii będzie rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00. Natomiast w dniu wczorajszym w naszej parafii było diecezjalne spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 6. Wczoraj nasz parafianin Daniel Trochowski - alumn IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego otrzymał posługę Akolity, odtąd będzie mógł udzielać Komunii Świętej. Gratulujemy i pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 8. W przeszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Oprawę liturgiczną przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w naszej kawiarence będzie Wigilia dla Seniorów z naszej parafii organizowana przez Parafialny Zespół Caritasu. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł oraz zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich.
 11. Jeszcze dziś i jutro Panowie upoważnieni przez ks. Proboszcza będą roznosić do naszych mieszkań poświęcony opłatek na stół wigilijny. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo prosimy o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Opłatek można także nabyć u siostry w zakrystii po Mszy świętej.
 12. Do przyszłej niedzieli trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 13. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Królowej Różańca świętego zelatorka - pani Maria Wołoszka.
 14. Dziś jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary.
 15. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 16. Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej Scholki będziemy mogli nabyć w niedzielę 16 i 23 grudnia po Mszach św. Dochód ze sprzedaży sianka jest w całości przeznaczony na potrzeby scholki.
 17. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w piątek 21 grudnia od godz. 7.30 - 9.00 oraz od godz. 17.00 - 19.30.
 18. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia po Nowym Roku. Program kolędy jest w gablocie i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...).
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 XII - św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych;
  • 14 XII - św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.
 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.
 21. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto. /po 9.30 i 11.00/
 22. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Andrzeja Barana, l.74; zmarłego Andrzeja, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.