Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości - Gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty.
  Spowiedź z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w piątek 21 grudnia od godz. 7.30 - 9.00 oraz od godz. 17.00 - 19.30.
   Ponadto spowiadamy codziennie na początku każdej Mszy św.
   Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni moment czy na przyszłą niedzielę.
 3. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku z lampionami.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Oprawę liturgiczną przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dziś o godz. 15.00 w naszej kawiarence będzie Wigilia dla Seniorów z naszej parafii organizowana przez Parafialny Zespół Caritasu. Serdecznie zapraszamy.
 6. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 7. Bardzo dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek do naszych domów. Rodziny, które były nieobecne mogą otrzymać opłatek w zakrystii. Dziękujemy także za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków, wyniosła ona 17 700 zł - „Bóg zapłać”.
 8. Jeszcze dziś trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 9. Dziękujemy Róży MB Królowej Różańca świętego za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Wniebowziętej zelatorka - pani Jadwiga Kosecka.
 10. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie KSM Semper Fidelis. Serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Zebraliśmy kwotę 1750 zł.
 12. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego począwszy od dzisiaj codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 13. Chorych z Komunią św. z racji świąt odwiedzimy w sobotę 22 grudnia od godz. 8.30.
 14. Katecheza przed chrztem będzie w sobotę 22 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
 15. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł.
 16. Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach świętych możemy nabyć Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej Scholki. Dochód ze sprzedaży sianka jest w całości przeznaczony na potrzeby scholki.
 17. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświecimy figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki bożonarodzeniowe.
 18. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w ostatnim czasie przekazaliśmy kolejną ratę za polichromię mamy już zapłacone 50 tys. zł trwa remont salki/
 19. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia po Nowym Roku. Program kolędy jest na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...) i na tablicy ogłoszeń. W czasie kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 20. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marcina Nowaka, l.50 i śp. Franciszka Lewandowskiego, l.82; tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.