Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018 r.

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświecimy figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki bożonarodzeniowe.
 3. Jutro 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Msze święte o godz. 6.00 i 7.30. Nie będzie dziś Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  O godz. 16.30 będzie Msza święta wigilijna dla dzieci i osób starszych.
  O godz. 24.00 będzie Pasterka. Taca z pasterki jest na Fundusz Ochrony Życia.
 4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii i śpiewie kolęd oraz starajmy się jak najliczniej przyjść na Pasterkę.
 5. Jutro imieniny ks. Adama pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą: o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 /nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 16.30/
 7. W środę św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze Święte jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Taca w tym dniu jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego JP II.
 8. W przyszłą niedzielę - 30 grudnia w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Słowa podziękowania kierujemy do Parafialnego Zespołu Caritasu na czele z panią Iwoną do ks. Mariusza i ks. Adama oraz do młodzieży i kierowców za dostarczenie tych paczek do osób potrzebujących. Obdarowaliśmy ponad 75 rodzin.
 10. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy Róży MB Wniebowziętej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Niepokalanie Poczętej zelatorka - pani Zofia Stec.
 12. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł.
 13. Dziś po Mszach świętych możemy nabyć Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej scholki. Dochód ze sprzedaży sianka jest w całości przeznaczony na potrzeby scholki.
 14. Opłatek na stół wigilijny można nabyć u siostry w zakrystii po Mszy świętej.
 15. Dziś zbiórka do puszek na remont Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku.
 16. Na kolektę inwestycyjną na potrzeby naszej parafii w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7720 zł - „Bóg zapłać”.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 26 XII - św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik;
  • 27 XII - św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie;
  • 28 XII - święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
 18. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia po Nowym Roku. Program kolędy jest na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...) i na tablicy ogłoszeń. W czasie kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 19. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenie: zdrowia, radości pokoju i wszelkich łask na święta i Nowy Rok.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krzysztofa Krześniak, l.42; śp. Eugenii Gniza, l.87; śp. Ewy Kwiatek, l.73 i śp. Wiktora Groty, l.72; tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.