Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Zwykła - 3 lutego 2019 r.

 1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa w którym spełniają się Słowa Pisma i obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie świec dla dzieci I Komunijnych.
 3. Jutro po Mszach świętych udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, którego w liturgii Kościoła wspominamy w dniu dzisiejszym.
 4. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszach Świętych pobłogosławimy chleb i wodę.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
  • od godz. 18.30 do 19.30 - Godzina święta z modlitwą o powołania.
 7. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 8. Dziękujemy Róży NMP Królowej Polski, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Fatimskiej, zelatorka - pani Lucyna Jabłońska.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty 2019:
  • Intencja ogólna: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.
 10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Wam za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 12. Dziś od godz. 15.30 będzie kolęda dodatkowa. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie może poprosić o kolędę dodatkową. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 13. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 16.30
 14. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii;
  • 6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 15. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka będzie w sobotę 9 lutego o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 16. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko. /9.30 i 11.00/
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wiesława Kowalewskiego, l.78; i śp. Eugeniusza Nijak, l.87; oraz odbył się pokropek dziecka Zbigniewa Michała Dolańskiego polećmy ich wszystkich Bogu pełnemu miłości: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.