Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Zwykła - 10 lutego 2019 r.

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane do Szymona: „wypłyń na głębię”, zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Jezusem.
 2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.16.30. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele i przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go osobom poważnie chorym, osobom w podeszłym wieku oraz osobom będącym w niebezpieczeństwie śmierci.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy.
 6. Dnia 14 lutego tradycja wspomina św. Walentego - patrona zakochanych tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach podziękujmy Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają, módlmy się także za narzeczonych i małżonków.
 7. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w lutym będzie w przyszłą niedziele o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 8. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Nieustającej Pomocy, zelatorka - pani Zofia Stec.
 9. Od dzisiejszej niedzieli zostaje wznowiona Msza św. o godz. 16.30
 10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /W minionym tygodniu uregulowaliśmy ostatnią transzę 25 000 zł za polichromię w prezbiterium, a pan profesor odnowił stacje Drogi Krzyżowej/
 12. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 II - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego;
  • 14 II - św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
 13. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, imieniny i inne rocznice, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
 14. Dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom, katechetom  i wychowawcom, którzy rozpoczynają ferie życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko. /9.30  i  11.00/
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian:  śp. Michała Kocjan, l.72; śp. Ryszarda Ziółkowskiego, l.68; śp. Adama Pacholczyk, l. 71; śp. Piotra Zazy, l.42  i  śp. Janiny  Paś, l.89; polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu:  „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.