Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.

 1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
 2. Dziś o godz. 9.30. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu lutym. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, będziemy modlili się o zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
 4. Wspólnota Shema zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek na godz. 19.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie KSM Semper Fidelis w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Trwają ferie zimowe dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, katechetów i wychowawców, życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku.
 9. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB z Lourdes, zelatorka - pani Joanna Miziołek.
 10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w ostatnim czasie pan profesor odnowił stacje Drogi Krzyżowej, dobiega końca remont salki w domu parafialnym, w minionym tygodniu otrzymaliśmy kalkulację na położenie posadzki w prezbiterium począwszy od stopnia komunijnego tj. 40 - 45 tys. zł oraz kalkulację na nowe nagłośnienie kościoła tj. 70 - 75 tys. zł./
 12. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 22 II - święto Katedry Świętego Piotra Apostoła;
  • 23 II - św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, uczeń św. Jana Apostoła, biskup Smyrny.
 13. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom nowego tygodnia.
 14. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko. /9.30 i 11.00/
 15. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; po trasie zwiedzamy min Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Natalii Kurkowskiej, l.32; i śp. Edwarda Adamczyka, l.70; wczoraj w Warszawie odbył się pogrzeb śp. Jana Olszewskiego - premiera rządu Polskiego 1991-1992; polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.