Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VII Niedziela Zwykła - 24 lutego 2019 r.

 1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
 2. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 27 marca o godz. 18.00. Zapraszamy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcą go przyjąć, na spotkanie jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 3. W tym tygodniu wznawiamy katechezę sakramentalną w kościele.
  • Dla dzieci komunijnych w poniedziałek i w środę o godz. 16.30.
  • Dla młodzieży przed bierzmowaniem także w poniedziałek i w środę o godz. 19.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo i Komunia św. pierwszo-piątkowa dla dzieci
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza święta i nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
 7. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
 8. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem O. Teodora w sobotę 2 marca o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy Róży MB z Lourdes, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 10. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, i ich prawa były respektowane.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Galileę”.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7350 zł - „Bóg zapłać”.
 13. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.
 14. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 15. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Adama Stefanowskiego, l.33; śp. Anny Masa, l. 61 i śp. Zofii Prauzińskiej, l.92; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.