Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Przy ołtarzu M. Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości.
 2. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 27 marca o godz. 18.00.
  Natomiast dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność.
 3. Przed nami dwa ostatnie dni karnawału. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.00 - 18.00.
 4. W środę - jest Środa Popielcowa - rozpoczniemy okres Wielkiego Postu oraz Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych (czytaj więcej...). Msze święte z nauką rekolekcyjną i z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 6.30, 7.30, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.00.
  Plan rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek jest post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego do syta. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia. A wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Popielec i we wszystkie piątki roku. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 6. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
 7. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 9.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 19.00 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę:
   • o godz. 17.15.
 8. Wspólnota Shema zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 19.30.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 19.00 do 19.30 - godzina święta z modlitwą o powołania.
 10. W niedzielę 10 marca po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża Franciszka. Modlitwę poprowadzi Ruch Lednicki.
 11. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej odbędą się w dniach od 10 - 13 marca (czytaj więcej...).
 12. Dziękujemy Róży MB Ostrobramskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Irena Halina Sarnowska.
 13. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, i ich prawa były respektowane.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Galilleę”.
 15. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W ich intencji modlimy się podczas wszystkich Mszy świętych.
 16. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia. NIECH PAN DARZY SWOJĄ MIŁOŚCIĄ.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 4 III - św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marii Nynca, l.64; i śp. Ryszarda Szreder, l.58; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.