Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Wczoraj zakończyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dziękujemy za Waszą liczną obecność na rekolekcjach.
 3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Program na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Bardzo prosimy rodziców i dziadków oraz katechetów i nauczycieli, aby zadbali o liczny udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach.
 4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za papieża i we wszystkich jego intencjach. Modlitwę poprowadzi Ruch Lednicki.
 5. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 18.30 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
   Zapraszamy do licznego udziału w powyższych nabożeństwach.
 6. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  w wielki wtorek 16 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
  Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. Nowenna w intencji rodzin przed uroczystością św. Józefa począwszy od dziś codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Za tydzień o godz. 9.30 będzie Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu marcu. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 9. Dziękujemy Róży Maryi Matki Kościoła, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka - pani Teresa Barzowska.
 10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną oraz ulotkę z informacją na temat działalności Caritasu Archidiecezji Gdańskiej.
 11. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 27 marca o godz. 18.00. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 12. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 13. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” w dniu 13 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św. Braci z Semper Fidelis zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. Na progu Wielkiego Postu zachęcamy do lektury prasy katolickiej polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz czasopismo biblijne „Galilea”.
 16. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów nowego tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą i zawierzamy opiece świętych patronów.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. Zapraszamy na pielgrzymkę w weekend majowy do Warszawy i na Lubelszczyznę w dniach od 1 do 4 maja 2019 r. Miejsca, które zwiedzą pielgrzymi to: Niepokalanów, Kazimierz Dolny, Zamość, Lublin, Warszawa, Kodeń, Chełm, Krasnobród, Radecznica, Żelazowa Wola, Brochów. Plan pielgrzymki jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii (czytaj więcej...). Osoby chętne prosimy o jak najwcześniejsze zapisy w zakrystii. Szczegóły u ks. Mariusza, tel: 604-126-482. Termin zgłoszeń na wyjazd mija w przyszłą niedzielę, 17 marca 2019 r. Koszt pielgrzymki to: 650 zł.
 19. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Waldemara Wojtczaka, l.64; i śp. Danuty Rosiak, l.82; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.