Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu marcu dziś o godz. 9.30. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 3. Dziś przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 4. Przypominamy czwarte przykazanie kościelne, które w Wielkim Poście znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach”.
 5. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 18.30 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
   Zapraszamy do licznego udziału w powyższych nabożeństwach.
 6. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  w wielki wtorek 16 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
  Nie chcąc czekać w kolejkach prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła oraz doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie od godz. 15.00 do 18.00. Msze Święte będą o godz. 6.30; 7.30 i 18.00.
 8. Nowenna w intencji rodzin do św. Józefa dziś i jutro po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 27 marca o godz. 18.00. Nowenna przed bierzmowaniem i ćwiczenie liturgii od jutra o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa. Parafian prosimy o modlitwę w intencji młodzieży do bierzmowania, ich rodziców i świadków.
 10. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i świadków będzie w poniedziałek 25 marca od godz. 17.00 do 18.00.
 11. W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy rodziców młodzieży do bierzmowania do sprzątania kościoła.
 12. Dziękujemy Róży NMP Wspomożycielki Wiernych, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka - pani Irena Kamińska.
 13. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną oraz ulotkę z informacją na temat działalności Caritasu Archidiecezji Gdańskiej.
 14. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 15. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” w dniu 13 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 16. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /zakończyliśmy remont salki, a od 1 kwietnia rozpoczynamy kładzenie posadzki w prezbiterium/
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz czasopismo biblijne „Galilea”.
 18. TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 19 III - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.
 19. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 21. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.