Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele okazji - jest bowiem czasem łaski od Pana.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za dzieci nienarodzone odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W środę 27 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 17.30. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.
 5. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i świadków będzie jutro od godz. 17.00 - 18.00.
 6. Nowenna przed bierzmowaniem i ćwiczenie liturgii w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.45.
 7. Dziękujemy rodzicom młodzieży za posprzątanie kościoła na uroczystość Bierzmowania.
 8. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 18.30 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
   Zapraszamy do licznego udziału w powyższych nabożeństwach.
 9. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  w wielki wtorek 16 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
  Nie chcąc czekać w kolejkach prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 10. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w Wielką Środę o godz. 19.00.
 11. W sobotę 30 marca Ks. Kan. Bernard Zieliński - wieloletni proboszcz naszej parafii kończy 79 lat życia, o godz. 18.00 będzie Msza św. w jego intencji.
 12. Dziękujemy Róży św. Faustyny Kowalskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża św. Jana Pawła II, zelatorka - pani Anna Nowak.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki paschalne na stół wielkanocny w cenie 6 zł rozprowadzane przez nasz Parafialny Zespół Caritasu oraz zabrać ulotkę z informacją na temat działalności Caritasu Archidiecezji Gdańskiej.
 14. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” w dniu 13 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 15. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 9000 zł - „Bóg zapłać”. /od 1 kwietnia rozpoczynamy kładzenie posadzki w prezbiterium/
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz czasopismo biblijne „Galilea”.
 17. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 19. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Celiny Płocharskiej - Komorowskiej, l.57; i śp. Józefa Kiliszewskiego, l.73; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu".

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.