Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2016 r.

 1. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści: przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje szkolne dla dzieci oraz dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich, poprowadzą je s. Wiktoria ze Szczecina i o. Łukasz Buksa. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci i młodzież uczestniczyli w rekolekcjach.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w Wielki Wtorek 22 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich kobietach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Poranną Eucharystię o godz. 6.30 w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Siostra Eliza i siostra Aleksandra ze wspólnoty Sióstr Pasterzanek, które w minioną niedzielę gościły w naszej parafii, składają serdeczne podziękowanie i dar modlitwy za złożone ofiary (7650zł) na ich dzieła misyjne w Republice Środkowej Afryki.
 9. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej (zelatorka pani Lucyna Jabłońska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. MB Nieustającej Pomocy (zelatorka pani Felicja Mrozowska).
 10. Intencję Apostolstwa Modlitwy na marzec 2016
  • Ogólna: Aby rodziny przeżywające trudności otrzymywały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i pogodnym środowisku.
  • Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.
 11. Zwyczajem lat poprzednich organizujemy zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 12. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 14. Katecheza przed chrztem w sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 15. Wraz z KSM Semper Fidelis zapraszamy chętnych na Drogę Krzyżową do Wejherowa w dniu 19.03.2016 r. Koszt 15zł. zapisy i płatność w zakrystii po Mszy św. Wyjazd 19 marca o godz. 9.15 sprzed Kościoła.
 16. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, Miłujcie się.
 17. W dn. od 30.04 do 03.05.2016 ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę Śladami Ojca Mateusza po Ziemi Świętokrzyskiej. W cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 18. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Władysławy Budnarowskiej, l.67; zmarłą Władysławę, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.