Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 18.30 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
   Zapraszamy do licznego udziału w powyższych nabożeństwach.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • godzina święta z modlitwą o powołania od 18.30 - 19.30
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 16.00 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa i Komunia św. pierwszo-piątkowa dla dzieci
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza święta i nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
 5. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem O. Teodora w sobotę 6 kwietnia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Gratulujemy młodzieży naszej parafii, która w środę 27 marca przyjęła sakrament Bierzmowania oraz życzymy, aby umocniona darami Ducha Świętego dawała piękne świadectwo życia wiarą. Młodzież bierzmowaną zapraszamy na spotkania do grup apostolskich prowadzonych przez ks. Adama w naszej parafii.
 7. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, przypominamy 4 przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 8. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  w wielki wtorek 16 kwietnia od godz. 6.30 - 8.30 oraz od godz. 17.00 - 19.30.
  Nie chcąc czekać w kolejkach prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 9. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w Wielką Środę o godz. 19.00.
 10. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
 11. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Królowej Różańca św., zelatorka - pani Maria Wołoszka.
 12. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia będzie zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 13. Zapraszamy do udziału w piątej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest to trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Bliższe informacje na temat tej Drogi Krzyżowej na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (www.edk.popiasku.pl).
 14. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” w dniu 13 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 15. Od jutra rozpoczynamy kładzenie posadzki w prezbiterium naszego kościoła.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz czasopismo biblijne „Galilea”.
 17. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
 18. Od 29.03.2019 r. w kinach Trójmiasta grany jest film pt.: „Miłość i Miłosierdzie” - niezwykła filmowa opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 20. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 21. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Warszawy i na Lubelszczyznę (czytaj więcej...) organizujemy drugi wyjazd tą sama trasą w dniach od 7 - 10 czerwca. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Jolanty Kuprewicz, l.60; i śp. Franciszki Rysiuk, l.96; polećmy je Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu".

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.