Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli w kościołach są zasłonięte krzyże aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 - dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami i osób starszych
   • o godz. 18.30 - dla dorosłych
   • o godz. 19.30 - dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 3. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  w wielki wtorek 16 kwietnia od godz. 6.30 - 8.30 oraz od godz. 17.00 - 19.30.
  Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 4. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w Wielką Środę o godz. 19.00.
 5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm. Procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 11.00.
  Palmy za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem. Ofiara za palemki w całości jest przeznaczona na Fundusz Ministrancki.
 6. Niedziela Palmowa to dzień Światowych Dni Młodzieży w diecezjach. W naszej Archidiecezji będziemy przeżywać go w Wejherowie w parafii św. Karola Boromeusza.
  Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem o godz. 9.15 sprzed kościoła. Zapraszamy młodzież, zapisy u ks. Adama po Mszy świętej w zakrystii.
 7. W gablocie i na stronie internetowej parafii (czytaj więcej...) jest program celebracji Wielkiego Tygodnia. Prosimy aby się z nim zapoznać.
 8. Witamy kleryka Mateusza Majkę, alumna IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, który odbywa u nas praktykę katechetyczną i duszpasterską.
 9. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 10. Od jutra rozpoczynamy zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 11. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg dziękuje za ofiary złożone na parafię w Otominie. Ofiarowaliśmy kwotę 5500 zł.
 12. Dziś przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą kwestować na rzecz hospicjów działających na terenie naszej archidiecezji.
 13. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
 14. Dziękujemy Róży MB Królowej Różańca św., za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Wniebowziętej, zelatorka - pani Jadwiga Kosecka.
 15. W piątek 12 kwietnia zapraszamy do udziału w piątej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (www.edk.popiasku.pl).
 16. Są jeszcze wolne miejsca na Drogę Krzyżową do Wejherowa w dniu 13 kwietnia. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi Chór Kameralny 441Hz. Serdecznie zapraszamy.
 18. W środę 10 kwietnia jest 9 rocznica katastrofy Smoleńskiej, a 13 kwietnia jest 79 rocznica zbrodni Katyńskiej.
 19. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 20. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o modlitwie.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 22. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim, zwiedzimy także Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Plitwickie Jeziora, Bratysławę. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 23. W dniach od 7 - 10 czerwca organizujemy drugi wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę taką samą trasą jak w maju (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wojciecha Ufniarz, l.44; śp. Wacława Więckowskiego, l.93; śp. Haliny Trzcińskiej, l. 75 i śp. Stanisławy Kowalewskiej, l.80; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu".

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.