Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

 1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Chcemy wołać: Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!.
  Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o 16.30. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu.
 2. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. /Kapłanom, Klerykowi, Służbie Liturgicznej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Braciom Semper Fidelis, Siostrom Zakonnym, Siostrze zakrystiance, Panu Kazimierzowi, komentatorowi Krzysztofowi, Panu Organiście, chórowi, osobom, które czytały Słowo Boże, śpiewały psalmy, przygotowały ognisko, niosły baldachim i sztandary; Ojcom, którzy brali udział w obrzędzie umycia nóg, wszystkim Grupom apostolskim oraz Wam wszystkim za wspólną modlitwę i obecność/. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 3. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na KUL.
 4. Za tydzień - druga niedziela wielkanocna - Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu jest patronalne święto Caritas, przed kościołem będzie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.
 5. W Niedzielę Miłosierdzia wspólnota SHEMA zaprasza na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego, rozpoczęcie o godz. 15.30 zakończone Mszą świętą o godz. 16.30.
 6. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w piątek wyjątkowo o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących na święta. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie paczek do osób potrzebujących. /Obdarowaliśmy 62 rodziny./
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Niepokalanie Poczętej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Bolesnej, zelatorka - pani Joanna Płaczkowska.
 9. W czwartek o godz. 16.00 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 12. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 13. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W dniach od 7 - 10 czerwca organizujemy drugą pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę tą sama trasą co w maju (czytaj więcej...). Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 15. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.