Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich łaską swego miłosierdzia. Na zakończenie Mszy św. ponowimy Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. /Możliwość uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia./
 2. Wspólnota SHEMA zaprasza dziś na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Miłosierdziu, rozpoczęcie o godz. 15.30 następnie Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 3. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 4. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na dzieła Caritas naszej Archidiecezji. /Dziękujemy za ofiary złożone do skarbonek „Jałmużna Wielkopostna” w kwocie 1340 zł, która jest w dyspozycji naszego Parafialnego Zespołu Caritas na pomoc dla potrzebujących/.
 5. Jutro jest uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji - przeniesiona z oktawy Wielkanocy. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00.
 6. Również jutro 29 kwietnia jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 7. Od środy, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
  Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00 /Po najbliższej niedzieli./
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 8. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.
 9. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte tym dniu będą w porządku niedzielnym.
 10. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek:
   • od godz. 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu
   • od 16.00 do 17.00 - spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych
   • o godz. 17.00 - nabożeństwo majowe z Komunią św. dla dzieci.
    Modlitwa o powołania w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30.
  • w piątek:
   • jest uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
    Msza św. w intencji wspólnoty Miłosierdzia będzie o godz. 18.00.
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
    Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.
 11. W przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd autokarem na uroczystości ku czci św. Wojciecha Patrona naszej Archidiecezji. Odjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 11.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 12. Przypominamy, że od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 13. Dziękujemy róży MB Bolesnej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Do wtorku modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka - pani Halina Kloskowska.
 14. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów i znakiem nadziei dla tego kontynentu.
 15. Lektorzy, ministranci i aspiranci wraz z rodzicami i ks. Mariuszem dziękują za dar serca złożony przy rozprowadzaniu palemek w Niedzielę Palmową - 3500 zł. Powyższa kwota w całości przeznaczona jest na wypoczynek wakacyjny ministrantów.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Galileę”.
 17. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Od jutra rozpoczynamy prace związane z ułożeniem nowej posadzki na stopniu komunijnym/
 18. W dniach od 1 - 4 maja wyjeżdża pielgrzymka autokarowa do Warszawy i na Lubelszczyznę z ks. Mariuszem. Rozpoczęcie Mszą św. w środę 1 maja o godz. 5.30.
 19. Niech Jezus miłosierny obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ewy Siwek, l.62; śp. Bożeny Barszcz, l.62; śp. Romana Madej, l.68; śp. Krystyny Kulis, l.75 i śp. Stanisława Mroczkowskiego, l.80; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.