Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2015 r.

 1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy nam wszystkim w kolejnym tygodniu naszego życia.
 2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 10.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci, młodzież ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, dyrekcje naszych szkół, a także pracowników obsługi szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
 3. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Spowiedź św. w poniedziałek od 16.30 – 18.00.
 4. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00.
 5. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz.18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek godzina święta od 18.30 – 19.30. 
  • W piątek o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. Od godz. 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
  • W sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.30, a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 8. Chorych z Komunią św. kapłani odwiedzą w piątek od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 9. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”.
 10. Od następnej niedzieli Msze święte będą w następującym porządku: o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.30 i 18.00.
 11. Biuro parafialne od tego tygodnia będzie otwarte: we wtorki i czwartki w godz. od 9.00 – 11.00 i od 16.30 – 18.30 w soboty od 9.00 - 11.00. Ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu.
 12. Intencje apostolstwa modlitwy na wrzesień 2015
  • ogólna: Aby wzrastały możliwości kształcenia się i pracy dla wszystkich ludzi młodych.
  • ewangelizacyjna: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.
 13. Poszukujemy osoby grającej na gitarze lub instrumencie klawiszowym do pomocy przy prowadzeniu naszej dziecięcej scholii „Rozśpiewana Armia Pana” Spotkanie w środę o godz. 17.30 w salce katechetycznej.
 14. Zbiórka ministrantów i lektorów z ks. Mariuszem w sobotę o godz. 10.00. w zakrystii. Zapraszamy także chłopców i młodzież męską, którzy chcą być ministrantami.
 15. W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA PATRONUJĄ NAM:
  • 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, norbertanka, żyła w XIII wieku w Krakowie.
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej.
 16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wincenty Puchalskiej, l.90; i śp. Małgorzaty Ossowskiej l.50; polećmy je Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.