Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2016 r.

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą pasyjną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku.
 2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim i jego intencjach w naszych modlitwach.
 3. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych, a rodzicom, katechetom i nauczycielom za troskę i pomoc.
 4. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00 dla osób starszych, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami i plażą dla wszystkich parafian. Zapraszamy do licznego udziału, będzie to zadośćuczynienie za nasze grzechy, a zarazem publiczne przyznanie się do Chrystusa: wyznanie naszej wiary.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w wielki wtorek 22 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swego ślubu obchodzą w marcu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 7. W sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła. Msze Święte w tym dniu o godz. 6,30; 7.30 i 18.00; zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów do wspólnej modlitwy.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej, a procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30.
 10. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. MB Nieustającej Pomocy (zelatorka pani Felicja Mrozowska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. MB z Lourdes (zelatorka pani Joanna Miziołek).
 11. W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, prosimy rodziny, które chcą i mogą przyjąć do swoich domów po dwoje młodych uczestników w dn. od 20 do 25 lipca. Zgłoszenia i szczegóły po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Wczoraj nasi ministranci w diecezjalnych rozgrywkach piłki nożnej na poziomie szkoły podstawowej zdobyli pierwsze miejsce i będą brać udział w rozgrywkach ogólnopolskich. Składamy najlepsze gratulacje.
 13. Trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Drogę Krzyżową do Wejherowa w dniu 19.03.2016. Koszt 15zł. zapisy i płatność w zakrystii po Mszy św. Wyjazd w sobotę o godz. 9.15 sprzed Kościoła.
 17. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, Miłujcie się.
 18. W dn. od 30.04 do 03.05.2016 r. ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę Śladami Ojca Mateusza po Ziemi Świętokrzyskiej. Chętnych bardzo prosimy o zapisywanie się, by można było zarezerwować odpowiedni autokar i miejsca noclegowe. Szczegóły i zapisy u ks. Mariusza.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 marca św. Patryk, apostoł i patron Irlandii;
  • 19 marca św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego.
 20. Na stronie internetowej parafii jest program celebracji wielkotygodniowych.
 21. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 22. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby naszych parafianek: śp. Alicji Węgrzyńskiej, l.71; i śp. Barbary Kukuła, l. 71; zmarłe parafianki, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.