Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019 r.

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny niech nas zachęca do częstszego sięgania po Pismo święte, które jest niezastąpionym przewodnikiem na drogach wiary.
 2. Dziś w Gdańsku - św. Wojciechu o godz. 12.00 uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha głównego Patrona naszej Archidiecezji. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem na powyższe uroczystości. Odjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 11.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 3. Jutro rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Módlmy się o dary Ducha Świętego dla wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. W środę przypada uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski.
 6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 7. Przypominamy ze od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 8. Ćwiczenie liturgii dla dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa.
 9. Sprzątanie kościoła przed uroczystością Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę 11 maja o godz. 9.15. Od każdego dziecka przychodzi jedno z rodziców. Bardzo prosimy o punktualność i odpowiedzialność. Proszę zabrać akcesoria do sprzątania.
 10. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów i znakiem nadziei dla tego kontynentu.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Galileę”.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę: 7450 zł - „Bóg zapłać”./Od jutra rozpoczynamy układanie posadzki na stopniu komunijnym/
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 V - św. Filip i św. Jakub, Apostołowie
  • 8 V - św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski.
 14. W dniach od 7 - 10 czerwca organizujemy drugą pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę tą samą trasą co teraz w maju (czytaj więcej...). Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 15. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Tadeusza Tuszkiewicza, l.71; śp. Felicji Toporowskiej, l.81; i śp. Jana Stenzel, l.81; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.