Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r.

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych, gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Gościmy dziś Karola Heldt kleryka III roku z naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku - Oliwie.
 3. Jutro 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników:
  • godz. 16.30 - majowe i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • godz. 17.20 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej archidiecezji odbędzie się w sobotę 18.05 o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
 6. Ćwiczenie liturgii dla dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. we wtorek, środę i w czwartek o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa.
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. III-ich za posprzątanie kościoła.
 8. 1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę. Koszt 75 zł od osoby. Młodzież płaci 50 zł, a 25 zł pokrywa parafia. Zapraszamy szczególnie młodzież , która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapisy u ks. Adama i ks. Mariusza. Natomiast w najbliższy piątek będzie Wieczór Modlitwy Młodych w Gdyni - Karwinach, rozpoczęcie o godz. 19.00. Zachęcamy młodzież do udziału w tej modlitwie.
 9. Spotkanie dla młodzieży kl. VIII, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 19.30. Prosimy wszystkich o obecność.
 10. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w maju będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Galileę”.
 12. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Zakończyliśmy układanie posadzki na stopniu komunijnym i w prezbiterium całkowity koszt 42 500 zł zostały też wstawione kolejne cztery nowe ławki./
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 V - św. Maciej (I w.), wybrany do grona Apostołów, męczennik
  • 16 V - św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 14. W dniach od 7 - 10 czerwca organizujemy drugą pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę tą samą trasą co teraz w maju (czytaj więcej...). Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 15. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. Niech Chrystus Dobry Pasterz błogosławi i strzeże solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Brygidy Graszek, l.82; śp. Zofii Szczukiewicz, l.81; śp. Grzegorza Lech, l.38 i śp. Krystyny Rynkowskiej, l.94; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.