Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła.
 2. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w maju. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 3. Wczoraj w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie ks. Abp S. L. Głódź wyświęcił ośmiu nowych kapłanów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Serdeczną modlitwą otoczmy dziś także ks. Mariusza w siódmą rocznicę święceń i ks. Adama w pierwsza rocznicę święceń oraz ich kolegów.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. W sobotę 25 maja o godz. 12.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci kl. III. Módlmy się za te dzieci i ich rodziców.
 6. Spowiedź święta dla tych dzieci ich rodziców i bliskich będzie w środę o godz. 16.00.
 7. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed Pierwszą Komunią Św. będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek o godz. 18.45.
 8. Spotkanie KSM „Semper Fidelis” w środę 22 maja po Mszy św. wieczornej.
 9. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 10. W przyszłą niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 11. W najbliższą niedzielę 26 maja będzie zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca. Koszt wyjazdu 75 zł od osoby. Młodzież płaci 50 zł, a 25 zł pokrywa parafia.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „List do Pani”.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Zakończyliśmy układanie posadzki na stopniu komunijnym i w prezbiterium całkowity koszt 42 500 zł zostały też wstawione kolejne cztery nowe ławki./
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 24 V - Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych.
 15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę w dniach od 7 - 10 czerwca, tą samą trasą co na początku maju (czytaj więcej...). Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama i ks. Mariusza.
 16. W dniach od 14 - 23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy i więcej informacji w zakrystii i w biurze parafialnym.
 17. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zofii Woś, l.83; śp. Henryka Żywot, l.80; i śp. Eugeniusza Stormowskigo, l.68; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.