Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Bogiem. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, rozpoczniemy w piątek w ramach nabożeństwa majowego.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej modlitwy i pamięci o naszych Mamach z okazji ich święta. Nabożeństwo majowe dziś za nasze Mamy.
 3. Wczoraj była Pierwsza Komunia Święta dzieci kl. III z naszej parafii.
  Najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako BIAŁY TYDZIEŃ. Zapraszamy do świątyni dzieci, rodziców i całe rodziny na godz. 17.30.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • ze względu na Biały Tydzień codziennie dla wszystkich o godz. 17.30.
 5. W czwartek będzie wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Oborach o godz. 7.15. Zbiórka o godz. 7.00. Powrót ok. godz. 18.00.
 6. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. IV będzie w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci ich rodziców i bliskich będzie w piątek 31 maja o godz. 16.30.
 7. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii Św. będzie we wtorek i w środę o godz. 19.00.
 8. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.
 9. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 10. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.30 i nabożeństwo wynagradzające w duchu Fatimskim. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.
 11. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem O. Teodora w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca. Wyjazd o godz. 5.30 rano sprzed kościoła.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „List do Pani”.
 15. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7950 zł - „Bóg zapłać”.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 V - św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych
  • 31 V - święto Nawiedzenia NMP
  • 1 VI - św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
 17. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę w dniach od 7 - 10 czerwca (czytaj więcej...). Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św., szczegóły u ks. Adama.
 18. W czwartek o godz. 19.00 w naszej kawiarence będzie spotkanie przed pielgrzymką autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca.
 19. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 20. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 15 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Krystian Kletkiewicz - dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w uroczystości.
 21. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. sprawowanej przy krzyżu na ul. Łozy o godz. 10.00. I tam będzie pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie na ul. P.C.K., trzeci ołtarz na ul. Korzeniowskiego, a czwarty przy grocie na placu kościelnym. Bardzo prosimy, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji.
 22. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 23. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marka Sokół, l.75; i śp. Henryka Żubrowskiego, l.91; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.