Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Wniebowstąpienie Pańskie - 2 czerwca 2019 r.

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Pan Jezus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. IV.
 3. Za tydzień 9 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie poprzedzi ją nocne czuwanie w kościołach stacyjnych Gdańska, które zakończy wspólna Msza św. sprawowana w Bazylice Mariackiej o godz. 24.00. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.00. Szczegółowy plan czuwania na tablicy ogłoszeń.
  Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w naszym kościele codziennie w czasie nabożeństwa do Serca Jezusowego po Mszy świętej wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  • w czwartek:
   • Godzina święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 - 19.30.
  • w piątek:
   • o godz. 15.30 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od godz. 16.30 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych
   • o godz. 17.15 - nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
 5. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży kl. VIII, w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
 7. W piątek o godz. 6.00 sprzed kościoła wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę, pół godziny wcześniej, czyli o godz. 5.30 będzie Msza święta.
 8. Przypominamy, że każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej czyli za dwa tygodnie.
 9. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w poniedziałek 17 czerwca o godz. 8.30.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność z najuboższymi.
 11. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka - pani Halina Kloskowska.
 12. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „List do Pani”
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 VI - św. Karol Lwanga (1860-1886), i Towarzysze, męczennicy z Ugandy
  • 5 VI - św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec
  • 8 VI - św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
 15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. Jubilatów i solenizantów nowego tygodnia zwierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wstawiennictwu świętych patronów.
 17. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 15 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Krystian Kletkiewicz - dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w uroczystości.
 18. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. sprawowanej przy krzyżu na ul. Łozy o godz. 10.00. I tam będzie pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie na ul. P.C.K., trzeci ołtarz na ul. Korzeniowskiego, a czwarty przy grocie na placu kościelnym. Bardzo prosimy, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji.
  Za tydzień będzie zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.