Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.
 2. Jutro - drugi dzień Zielonych Świątek - święto NMP Matki Kościoła.
  Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00.
  Jutro odpust w parafii na Zielonym Trójkącie, Msza odpustowa o godz. 18.30.
 3. W sobotę 15 czerwca będzie uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem - Ks. Kan. Krystiana Kletkiewicza - dyrektora wydziału duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie.
  Zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy apostolskie ze swoimi sztandarami, dzieci komunijne, młodzież, rodziny i wszystkich gości. Po Mszy św. na placu kościelnym zapraszamy na gorący i smaczny bigos.
  Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od godz. 17.00 - 18.00.
 4. W czwartek 13 czerwca - przypada kolejny Dzień fatimski:
  • godz. 16.30 - czerwcowe i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • godz. 17.15 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
 5. Również w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów i duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
 6. Nabożeństwo czerwcowe:
  • codziennie dla wszystkich o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
 8. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu czerwcu w najbliższą niedzielę o godz. 9.30.
 9. Ustanowienie nowych ministrantów będzie również w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. sprawowanej przy krzyżu na ul. Łozy o godz. 10.00. I tam będzie pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie na ul. P.C.K., trzeci ołtarz na ul. Korzeniowskiego, a czwarty przy grocie na placu kościelnym. Bardzo prosimy, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, oraz na orkiestrę.
 12. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w poniedziałek 17 czerwca o godz. 8.30.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w ostatnim tygodniu pan prof. namalował dwa anioły przy Duchu Świętym, zostały usunięte pnie po kasztanowcach/
 15. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 10 VI - Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła
  • 11 VI - św. Barnaba Ap (I w.), towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła
  • 14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), męczennik II wojny światowej.
 17. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
 18. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zbigniewa Nicpoń, l.69; i śp. Wiesławy Tylskiej, l.62; polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.