Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 16 czerwca 2019 r.

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, grupom apostolskim, parafianom i gościom za modlitwę i obecność wczoraj na Mszy św. odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii, szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób, które przyczyniły się do przygotowania tej uroczystości - „Bóg zapłać”.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu czerwcu dziś o godz. 9.30.
 4. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego będzie jutro o godz. 8.30 dla wszystkich szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi; aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i prosić o szczęśliwe wakacje.
 5. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie.
 6. Msze św. w Boże Ciało będą w następującym porządku: o godz. 6.30; 8.00. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. przy krzyżu na ul. Łozy i tam będzie pierwszy ołtarz i stamtąd wyruszy procesja do kolejnych ołtarzy; drugi ołtarz będzie na ul P.C.K.; trzeci ołtarz będzie na ul Korzeniowskiego, a czwarty przy grocie na placu kościelnym. Po powrocie do kościoła będzie Msza św. ok. godz. 12.20 i wieczorem o godz. 18.00.
  Uwaga w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
  Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, baldachimu, poduszek, chorągwi, sztandarów i feretronów oraz o udekorowanie trasy i zachowanie porządku podczas procesji. Na procesję bierzemy śpiewniki. Nasze zachowanie w czasie procesji niech będzie wyrazem naszej wiary. Gorąco prosimy aby na trasie procesji nie parkować samochodów.
 7. Dzieci Pierwszo - Komunijne idą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
 8. Próba sypania kwiatków będzie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki w czasie procesji.
 9. Nabożeństwo czerwcowe do środy włącznie o godz. 17.30.
 10. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
 12. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz „List do Pani”.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w ostatnim czasie pan prof. namalował dwa anioły przy symbolu Ducha Świętego, zostały usunięte pnie po kasztanowcach, oraz został ogrodzony krzyż przy ul. Łozy/
 14. Z dniem 1.07. ks. Abp S. L. Głódź odwołuje z naszej parafii ks. Piotra Kraińskiego, który przechodzi do parafii MB Różańcowej w Gdyni - Demptowie, a w jego miejsce zamianował ks. Mateusza Małek z parafii św. Ojca Pio z Gdańka - Ujeściska. W niedzielę 30.06 na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy ks. Piotrowi za posługę w naszej parafii.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych
  • 21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 16. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny.
 17. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zdzisława Bistuły l.72; śp. Mieczysława Wasilewskiego l.79; śp. Wandy Śliwińskiej, l. 88; i śp. Mirosławy Torbe, l.90, tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.