Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

 1. Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 3. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała procesja dookoła kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy będzie błogosławieństwo wianków i ziół oraz będzie Msza święta ofiarowana w intencji wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i całej uroczystości Bożego Ciała. Po procesji zapraszamy na wspólne grillowanie na placu kościelnym. Na zakończenie oktawy podziękujemy również dzieciom. Dzisiaj procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom, panu organiście i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, za czytanie Słowa Bożego, za transport, za niesienie poduszek, sztandarów, feretronów, baldachimu, nagłośnienia, dziękuję dzieciom I-wszo Komunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Braciom Semper Fidelis, orkiestrze, wszystkim Grupom Apostolskim, dziękuję za kierowanie ruchem, dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy i do kościoła, wszystkim parafianom i gościom dziękuję za liczną obecność i wspólną modlitwę.
 5. Nabożeństwo czerwcowe - przez oktawę Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast dziś i od piątku o godz. 17.30.
 6. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00.
 7. W piątek jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu od potraw mięsnych. Odpust w parafii NSPJ we Wrzeszczu na Czarnej. Suma odpustowa o 19.00.
 8. W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00. Tradycyjnie taca zbierana w tym dniu przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej, /Świętopietrze/.
 9. Rozpoczęły się wakacje. Prosimy parafian aby pamiętali o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji, urlopów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Prosimy o zachowanie przepisów drogowych, które obowiązują nas w sumieniu i nie wsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Przypominamy o właściwym ubiorze w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.
 10. Przypominamy także o trosce rodziców dzieci i młodzieży, aby w czasie wakacyjnego wypoczynku mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę: 7550 zł - „Bóg zapłać”.
 13. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i otaczamy serdeczną modlitwą.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Anny Gałka, l.49; polećmy ją Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.