Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, które można nabyć u ministrantów przed kościołem. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.
 2. Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną.
 3. Spowiedź święta w tym tygodniu będzie w następującym porządku:
  • w poniedziałek od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30;
  • we wtorek od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30 (spowiedź z udziałem księży spoza parafii);
  • w środę od 6.30 do 8.00 i od godz. 17.00 do 19.00.
  • Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
 4. Chorych z Komunią św. z racji nadchodzących świąt wielkanocnych odwiedzimy w środę 23 marca od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych po Mszy św.
 5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i w środę rano od 9.00 do 11.00; po południu od 16.30 do 18.30. W pozostałe dni tygodnia biuro nieczynne.
 6. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy, uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.
 7. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża MB z Lourdes (zelatorka pani Joanna Miziołek), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża MB Ostrobramskiej (zelatorka pani Irena Jarczyńska).
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego (1800zł). Bóg zapłać. Prosimy, aby indywidualnie nie kupować i nie przynosić kwiatów do grobu, ponieważ nie harmonizuje to z przyjętą koncepcją wystroju. Jeśli ktoś chce, to ofiarę na kwiaty i wystrój grobu może złożyć w zakrystii do siostry Eweliny.
 9. Jeszcze dziś i jutro trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 10. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa remont kawiarenki, został zamówiony krzyż na działkę przy ul. Łozy.
 11. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, ponawiamy nasz apel, aby rodziny, które chcą i mogą przyjąć do swoich domów po dwoje młodych uczestników w dniach od 20 do 25 lipca 2016. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki i baranki paschalne w cenie 5zł.
 13. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne,
 14. Niech trzy święte dni będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez naszą liczną obecność i czynny udział w bogatej liturgii. Gorąco zachęcamy do udziału w przeżywaniu największych tajemnic naszej wiary jakimi są Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 15. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości - w nowym tygodniu - składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 16. Informujemy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu, 1 godzinę do przodu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.