Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIII Niedziela Zwykła - 30 czerwca 2019 r.

 1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy ks. Piotrowi za posługę w naszej parafii, który przechodzi do parafii MB Różańcowej w Gdyni - Demptowie, a w jego miejsce przychodzi ks. Mateusz Małek z parafii św. Ojca Pio z Gdańka - Ujeściska.
 3. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu niech nam pomogą odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim wypoczywającym życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Przypominamy o właściwym ubiorze w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.
 4. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach oraz zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
 5. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30.
 6. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w modlitwie i procesji wokół kościoła podczas oktawy Bożego Ciała.
 7. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 - 19.30
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty Maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 8. Z racji wakacji odwiedziny chorych we wrześniu. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
 9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo sw. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka będzie w sobotę 6 lipca o godz. 12.00.
 10. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu prosimy, aby poprowadziła róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka - pani Halina Kloskowska.
 11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2019:
  • Intencja ogólna: Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.
 12. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 VII - św. Tomasz Ap. zwany Didymos, patron Indii i Portugalii
  • 6 VII - bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
 15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisławy Grabowskiej, l.92; śp. Krystyny Arkuszyńskiej, l.91 i śp. Jadwigi Janeczek, l.74; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.