Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIV Niedziela Zwykła - 7 lipca 2019 r.

 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 2. Witamy dziś serdecznie ks. Mateusza Małka naszego nowego wikariusza, który przychodzi do nas z parafii św. Ojca Pio z Gdańka - Ujeściska. Życzymy wielu łask oraz radosnego i owocnego posługiwania w naszej parafii - „Szczęść Boże”!
 3. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach oraz zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach. Wszystkim wypoczywającym życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Przypominamy o właściwym ubiorze w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.
 4. Od jutra do piątku na placu kościelnym będzie półkolonia dla dzieci z naszej parafii. W programie m.in. biwakowanie pod namiotami, warsztaty tematyczne, wspólne wycieczki, itp. Szczegóły u pani Iwony Cudowskiej i pani Joasi Płaczkowskiej.
 5. W sobotę 13 lipca - przypada kolejny Dzień fatimski:
  • godz. 16.30 - adoracja i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • godz. 17.15 - modlitwa  różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
 6. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej  XXXVII Pieszej Pielgrzymce Gdańskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 12 sierpnia. Zwyczajem lat ubiegłych dziś przed kościołem można powierzyć pielgrzymom swoje intencje do objęcia modlitwą i złożyć dar serca na cel pielgrzymki.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Góry Karmel, zelatorka - pani Zofia  Radzewicz.
 8. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2019:
  • Intencja ogólna: Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.
 9. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 10. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 8 VII - św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego
  • 11 VII - św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy
  • 12 VII - św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik
  • 13 VII - święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę  autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Wacława Grzywacza, l.73; zmarłego Wacława, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.