Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XV Niedziela Zwykła - 14 lipca 2019 r.

 1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach, zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrej pogody oraz bezpiecznych i ubogacających dni.
 3. Dziękujemy pani Iwonie i pani Joasi za poprowadzenie półkolonii dla dzieci z naszej parafii, oraz osobom, które je wspomagały.
 4. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu w najbliższą niedzielę o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących będzie w najbliższą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy świętej.
 6. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej XXXVII Pieszej Pielgrzymce Gdańskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 12 sierpnia. Jeszcze dziś przed kościołem można powierzyć pielgrzymom swoje intencje do objęcia modlitwą i złożyć dar serca na cel pielgrzymki.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB z Góry Karmel, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Józefa, zelator - pan Gerard Barzowski.
 8. Zbliża się wakacyjny wyjazd dzieci do Białki Tatrzańskiej, prosimy rodziców o uzupełnienie dokumentów i wpłat.
 9. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 10. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Dobiega końca generalny remont mieszkania dla ks. Mateusza/
 11. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 VII - św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka
  • 16 VII - Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jana Piórkowskiego, l.67; śp. Andrzeja Niemczyka, l.83 i śp. Jana Kalinowskiego, l.68; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych, zmarłych parafian i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.