Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVI Niedziela Zwykła - 21 lipca 2019 r.

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach, zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrej pogody oraz bezpiecznych i ubogacających dni.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu dziś o godz. 9.30.
 4. Dziś po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Przy wyjściu z kościoła można nabyć breloczki św. Krzysztofa i naklejki z modlitwą za kierowców.
 5. Za tydzień wyrusza XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 80 osób z naszej parafii zapisało się do Grupy Biało - Złotej i powierzyło swoje intencje do objęcia modlitwą przez pielgrzymów. Złożyli oni dar serca na cel pielgrzymki - 1700 zł. W imieniu pielgrzymów serdecznie dziękujemy. Podczas trwania pielgrzymki od 28 lipca do 12 sierpnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Apel Jasnogórski.
 6. Dziękujemy róży p.w. św. Józefa, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Królowej Polski, zelatorka - pani Zofia Falińska.
 7. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „List do Pani”.
 8. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Zakończyliśmy generalny remont mieszkania dla ks. Mateusza plus umeblowanie koszt 17 000 zł/
 9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów i zapewniamy o naszej modlitwie.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 22 VII - św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych
  • 23 VII - św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy
  • 24 VII - św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu
  • 25 VII - św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii, oraz św. Krzysztof patron kierowców i podróżujących
  • 26 VII - święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Elżbiety Skwiot, l.62; śp. Liliany Chwalba, l.88; śp. Janiny Więclewskiej, l.76 i śp. Anety Koronkiewicz, l.46; zmarłe parafianki, naszych bliskich zmarłych, wszystkich wiernych zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.