Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVII Niedziela Zwykła - 28 lipca 2019 r.

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 2. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości, dobrej pogody oraz pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 w Bazylice Mariackiej wyruszyła XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 80 osób z naszej parafii zapisało się do Grupy Biało - Złotej i powierzyło swoje intencje do objęcia modlitwą przez pielgrzymów. Podczas trwania pielgrzymki od 28 lipca do 12 sierpnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Apel Jasnogórski.
 4. Gościmy dziś w naszej parafii pana Kamila Radzimowskiego z Warszawy - grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Artysta zagra po Mszy św. 2 utwory.
  Przy głównym wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
 5. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 - 19.30
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 15.30 do 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 16.30 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty Maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 6. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. Wyjazd dzieci i młodzieży z ks. Mariuszem do Białki Tatrzańskiej w sobotę 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci począwszy od kl. IV wzwyż były po spowiedzi świętej.
 8. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
 9. Dziękujemy róży p.w. NMP Królowej Polski, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Fatimskiej, zelatorka - pani Lucyna Jabłońska.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”.
 11. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 8850 zł - „Bóg zapłać”.
 13. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 VII - św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych
  • 31 VII - św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów
  • 1 VIII - św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.