Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVIII Niedziela Zwykła - 4 sierpnia 2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Pani Jasnogórskiej i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach oraz miesiąc abstynencji. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj, pielgrzymów, oraz pracujących przy zbieraniu ziarna na chleb i tych którzy podejmują dobrowolną abstynencję od alkoholu, jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenie.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Marka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który posługuje w Tanzanii, a dziś głosi nam Słowo Boże. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dar serca na Misje w Afryce.
 3. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i naszym gościom życzymy radości, dobrej pogody oraz pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 4. Trwa XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W duchu łączności z pielgrzymami, którzy modlą się także w naszych intencjach zapraszamy na Apel Jasnogórski codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00. Każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
 6. Od jutra do 16 sierpnia będziemy gościli grupę dzieci i młodzieży (19 osób) z Białorusi, którzy przyjadą ze swoim duszpasterzem. Nasza parafia zapewnia im noclegi i wyżywienie.
 7. Wczoraj grupa dzieci i młodzieży (zwłaszcza ministranci i scholka) z naszej parafii udała się z ks. Mariuszem na tygodniowy wypoczynek do Białki Tatrzańskiej.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Fatimskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Nieustającej Pomocy, zelatorka - pani Zofia Stec.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”.
 10. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności, życzliwości najbliższych i zapewniamy o naszej modlitwie.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 VIII - święto Przemienienia Pańskiego
  • 8 VIII - św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jerzego Cybulskiego, l.73 i śp. Marii Frackowiak, l.72; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.