Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIX Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowanie w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 2. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i naszym gościom życzymy radości, dobrej pogody oraz pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Od poniedziałku gościmy w naszej parafii grupę młodzieży z Białorusi wraz z ks. Antonim. Nasza parafia zapewnia im noclegi i wyżywienie.
 3. Jutro dochodzi do Pani Jasnogórskiej XXXVII Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Gorę. W modlitwie łączymy się nadal z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje przed oblicze Czarnej Madonny, zapraszamy na Apel Jasnogórski po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek 13 sierpnia - przypada kolejny Dzień fatimski:
  • godz. 16.30 - adoracja i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • godz. 17.15 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy. Jest to także dzień urodzin ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 5. W czwartek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów, kłosów zbóż, ziół i owoców podczas wszystkich Mszy Świętych. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej niech będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 6. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu będzie w najbliższą niedzielę o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. Msza św. w intencji wieloletniego proboszcza naszej parafii - ks. Kan. Bernarda Zielińskiego z okazji Imienin, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Nieustającej Pomocy, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Lourdes, zelatorka - pani Janina Miziołek.
 9. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 10. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej Wniebowziętej.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. (W związku z postępującym pękaniem ścian naszego kościoła oraz spadającymi dachówkami z dachu kościoła, rozpoczęliśmy prowadzenie ekspertyzy konstrukcyjnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedną z głównych przyczyn jest wieża kościoła, która jest osadzona na belkach i połączona z więźbą dachową. Na skutek silnych wiatrów jej odchylenia i drgania przenoszą się na całą konstrukcję dachu i ściany kościoła. Zatem wstrzymujemy się z naprawą i uruchomieniem dzwonów elektronicznych na wieży aż do czasu wykonania dokładnych pomiarów. Bowiem koszt naprawy instalacji elektronicznych dzwonów wyniósłby ok. 15 tys. złotych. Z tego też powodu musimy na obecną chwilę odłożyć planowaną inwestycję zmiany nagłośnienia w naszym kościele, którego koszt był planowany na kwotę 75 tys. złotych)
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz
  • 15 VIII - Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia
  • 17 VIII - św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bożeny Zielińskiej, l.87 i śp. Tadeusza Lech, l.73; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.