Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XX Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2019 r.

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Z nową odwagą trwajmy przy Chrystusie, Jego Ewangelii i Kościele.
 2. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i naszym gościom życzymy radości, dobrej pogody oraz pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu, a o godz. 12.30 będzie Msza św. w intencji wieloletniego proboszcza naszej parafii - ks. Kan. Bernarda Zielińskiego z okazji Imienin.
 4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy s. Ewelinie za posługę w naszej parafii.
 5. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 6. W najbliższą niedzielę 25 sierpnia o godz. 12.30 będzie Msza św. w intencji Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej - które już od 20 lat działa w naszej parafii - z udziałem o. Stanisława Piętki OFM z Niepokalanowa, krajowego opiekuna Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej.
 7. Na placu kościelnym Polski Czerwony Krzyż ustawił pojemniki do których możemy składać czystą i dobrą odzież dla osób potrzebujących.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB z Lourdes, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 9. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 10. Na czas wypoczynku polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. W sobotę 21 września ks. Adam organizuje jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy, Wejherowa i okolic, szczegóły na plakacie (czytaj więcej...). Koszt 80 zł od osoby /przejazd + obiad/. Zapisy u ks. Adama.
 12. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. (W związku z postępującym pękaniem ścian naszego kościoła oraz spadającymi dachówkami z dachu kościoła, rozpoczęliśmy prowadzenie ekspertyzy konstrukcyjnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedną z głównych przyczyn jest wieża kościoła, która jest osadzona na belkach i połączona z więźbą dachową. Na skutek silnych wiatrów jej odchylenia i drgania przenoszą się na całą konstrukcję dachu i ściany kościoła. Zatem wstrzymujemy się z naprawą i uruchomieniem dzwonów elektronicznych na wieży aż do czasu wykonania dokładnych pomiarów. Bowiem koszt naprawy instalacji elektronicznych dzwonów wyniósłby ok. 15 tys. złotych. Z tego też powodu musimy na obecną chwilę odłożyć planowaną inwestycję zmiany nagłośnienia w naszym kościele, którego koszt był planowany na kwotę 75 tys. złotych)
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20 VIII - św. Bernard (1090-1159), cysters, opat i piewca chwały Maryi
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież
  • 22 VIII - Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi
  • 24 VIII - św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii.
 14. Mamy kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Edwarda Słodowicza, l.80 zmarłego Edwarda i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.