Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 27 marca 2016 r.

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Dlatego w piątek w oktawie Wielkanocy nie ma postu.
 2. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za udział w Procesji Rezurekcyjnej, adoracji i całym Triduum Paschalnym, szczególne słowa podziękowania kieruję do osób, które pomagały w przygotowaniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego i sprzątaniu kościoła, dziękuję moim Wpółbraciom Kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Braciom Semper Fidelis, Siostrom Zakonnym, Siostrze zakrystiance, Panu Organiście wraz z chórem, Danielowi za prowadzenie komentarza, osobom, które proklamowały Słowo Boże i śpiewały psalmy, Panom, którzy przygotowali ognisko i dzwonili dzwonem, Ojcom, którzy brali udział w obrzędzie umycia nóg, dziękuję wszystkim Grupom apostolskim. Jeszcze raz dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i kościoła. Wszystkim za obecność, modlitwę, pracę i służbę w kościele i dla Kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o 16.30.
 4. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest KUL.
 5. Za tydzień druga niedziela wielkanocna: Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu jest patronalne święto Caritas i rozpocznie się 72. Tydzień Miłosierdzia, będzie także zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.
 6. W Niedzielę Miłosierdzia wspólnota SHEMA zaprasza na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.
 7. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w piątek wyjątkowo o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
  • w piątek o godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Msza święta; od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych; o godz. 17.00 Nabożeństwo z Komunią św. dla dzieci.
  • w sobotę o 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. MB Ostrobramskiej (zelatorka pani Irena Jarczyńska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła (zelatorka pani Halina Sarnowska).
 11. Na kolektę inwestycyjną na potrzeby naszej parafii w minioną niedzielę zebraliśmy 8850zł. Bóg zapłać.
 12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Miłujcie się.
 13. Ks. Mariusz zaprasza na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej „Śladami Ojca Mateusza” w dniach od 12 do 15 maja br. w cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 14. Ks. Proboszcz zaprasza w dn. 19 – 23 października na Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza. Jest to pielgrzymka samolotowa.
 15. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju, a Boże błogosławieństwo niech wam towarzyszy i umacnia.
 16.  W ostatnim czasie odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Rafała Kacpury l.31 i śp. Kazimierza Bachorskiego l.74, polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.