Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019 r.

 1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
 2. Dziś o godz. 12.30 będzie Msza św. w intencji Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej - które już od 20 lat działa w naszej parafii - z udziałem o. Stanisława Piętki OFM z Niepokalanowa, krajowego opiekuna Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej.
 3. Jutro przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 6.30; 7,30 i 18.00.
 4. W sobotę 31 sierpnia o godz. 11.00 będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia za 25 lat przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterzanek. Siostry zapraszają do wspólnego dziękczynienia.
 5. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego 2019/20 będzie w poniedziałek 2 września o godz. 8.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne z Paniami Dyrektorkami na czele i wszystkich pracowników szkoły.
  Spowiedź św. będzie 30 sierpnia w piątek od godz. 17.00 - 18.00.
  Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych będzie 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Wszystkich katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godz. 16.00.
 7. Wszystkim kończącym swoje wakacje, urlopy życzymy szczęśliwego i bezpiecznego powrotu do swoich domów.
 8. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB Ostrobramskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Halina Sarnowska.
 10. Witamy pośród nas s. Terezję naszą nową zakrystiankę i s. Bogusławę naszą nową organistkę, życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz dużo radości z pełnionej posługi.
 11. Na placu kościelnym Polski Czerwony Krzyż ustawił pojemniki do których możemy składać czystą i dobrą odzież dla osób potrzebujących.
 12. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece MB Częstochowskiej.
 13. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 14. W sobotę 21 września ks. Adam organizuje jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy, Wejherowa i okolic, szczegóły na plakacie (czytaj więcej...). Koszt 80 zł od osoby /przejazd + obiad/. Zapisy u ks. Adama.
 15. O. Marek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który głosił Słowo Boże w niedziele 5 sierpnia bardzo dziękuje za waszą ofiarność na cele misji w kwocie 13 200 zł.
 16. Na kolektę inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii w minioną niedzielę zebraliśmy 8250 zł - „Bóg zapłać”.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 26 VIII - Matka Boża Częstochowska
  • 27 VIII - św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna
  • 28 VIII - św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, teolog łaski
  • 29 VIII - św. Jan Chrzciciel w tajemnicy swojej męczeńskiej śmierci.
 18. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Władysławy Banach, l.66 zmarłą Władysławę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, ...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.