Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXII Niedziela Zwykła - 1 września 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
 3. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego 2019/20 będzie jutro 2 września o godz. 8.15. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne z Paniami Dyrektorkami na czele i wszystkich pracowników szkoły.
  Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów będzie 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Szczególnie zapraszamy uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
 4. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 - 19.30
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty Maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 5. Chorych odwiedzimy w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
 7. W sobotę na godz. 18.30 ks. Adam zaprasza na spotkanie przy ognisku młodzież klas pierwszych szkół średnich, która w tym roku przystąpi do Bierzmowania, oraz młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
 8. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.
 9. Dziękujemy róży p.w. Maryi Matki Kościoła, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka - pani Teresa Barzowska.
 10. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.
 11. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. W sobotę 21września ks. Adam organizuje jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy, Wejherowa i okolic, szczegóły na plakacie (czytaj więcej...). Koszt 80 zł od osoby /przejazd + obiad/. Zapisy u ks. Adama.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 3 IX - św. Grzegorz Wielki (540-604), papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 14. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie; z jednodniowym wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim w dniach od 14 - 23 września. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stefanii Małkowskiej, l.94; Adama Wantoch - Rekowskiego, l.50; śp. Jerzego Pełkę, l.76; śp. Halinę Tejchman, l.83; śp. Ludwikę Banecką, l.84; śp. Jadwigę Burek, l.89 i śp. Teresę Bujalską, l.78; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, ...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.