Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIII Niedziela Zwykła - 8 września 2019 r.

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła - Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. Dzisiaj jest uroczystość NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - MATKI BOŻEJ SIEWNEJ, w kościołach POŚWIĘCA SIĘ ZIARNO SIEWNE.
 2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów, szczególnie dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
 4. W piątek 13 września przypada kolejny Dzień fatimski:
  • godz. 16.30 - adoracja i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • godz. 17.15 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez różne stany i grupy apostolskie/
  • godz. 18.00 - Msza święta. Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie.
 5. W najbliższą sobotę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Tego dnia na lotnisku KRUSZYN we Włocławku będzie wielka modlitwa zatytułowana POLSKA POD KRZYŻEM szczegóły (czytaj więcej...) na plakatach. Łącząc się z uczestnikami tego wydarzenia zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego w naszym kościele:
  • 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 15.15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 16.30 - Różaniec /tajemnice bolesne/
  • 17.00 - Droga Krzyżowa i ucałowanie krzyża
  • 18.00 - Msza św.
 6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania.
  Katecheza dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
  Katecheza dla młodzieży klas pierwszych szkół średnich, przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w kościele.
  W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 7. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu wrześniu będzie w najbliższą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 8. Najbliższa niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 9. Dziękujemy róży p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka - pani Irena Kamińska.
 10. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
 11. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Opiekunowie Grup apostolskich działających w naszej parafii:
  • Ks. Proboszcz: Żywy Różaniec, Wspólnota Miłosierdzia, KSM Semper Fidelis, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, jeden krąg Domowego Kościoła
  • Ks. Mariusz: Służba Liturgiczna, Rycerstwo Niepokalanej, jeden krąg Domowego Kościoła, Wspólnota Szkaplerza i przygotowanie dzieci do I-szej Komunii św.
  • Ks. Adam: Ruch Lednicki, Wspólnota Shema i przygotowanie do bierzmowania
  • Ks. Mateusz: Rycerstwo św. Michała Archanioła, jeden krąg Domowego Kościoła, schola dziecięca, Oaza Dzieci Bożych na którą ks. Mateusz zaprasza w każdy poniedziałek o godz. 17.00.
 13. Z dniem dzisiejszym Służba Liturgiczna ma nowy zarząd: Prezesem został ustanowiony Lektor Mikołaj Stolc, a jego zastępcą Lektor Przemysław Andriskowski. Nowemu Zarządowi gratulujemy, a dotychczasowemu prezesowi Tomaszowi Narloch dziękujemy za dwuletnią posługę.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. W sobotę 14 września o godz. 5.30 będzie Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Medjugorie. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc chętnych serdecznie zapraszamy. Koszt wyjazdu 2700 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 13 IX - św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła.
 17. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp.Elli Guzińskej, l.76; śp. Leokadii Jasińskiej, l.93; śp. Anastazego Kuklińskiego, l.86; śp. Józefa Kowalskiego, l.76 i śp. Ryszarda Skóry, l. 68; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.