Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIV Niedziela Zwykła - 15 września 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę wszystkich na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości.
 2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w środę 18 września o godz. 18.00. w święto św. Stanisława Kostki - Patrona dzieci i młodzieży.
 3. Dziś Słowo Boże głosi o. Piotr Jasionowski z kościoła św. Józefa w Gdańsku; po Mszy świętej będzie można u ojca nabyć kalendarze na rok 2020 za dobrowolną ofiarę.
 4. Dziś jest dzień modlitw w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.
 5. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają we wrześniu dzisiaj o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
  Spotkanie z rodzicami tych dzieci będzie 29 września po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w kościele.
  Spotkanie z rodzicami tej młodzieży będzie 22 września po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Dziś jest Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę, w której uczestniczy ks. Mateusz w miejsce ks. Proboszcza jako kapelana stoczniowców - stoczni Remontowa Holding.
 9. Wczoraj ks. Proboszcz wraz grupą parafian udał się na pielgrzymkę do Medjugorie.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj brali udział w modlitwie za Ojczyznę pod hasłem „POLSKA POD KRZYŻEM”.
 11. Dziękujemy róży p.w. św. Faustyny Kowalskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. JP II, zelatorka - pani Anna Nowak.
 12. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek o godz.17.00.
 13. Nowenna do św. Michała Archanioła od piątku 20 września po Mszy św. o 18.00.
 14. We wtorek biuro parafialne będzie czynne tylko po południu od godz. 16.30 - 18.30.
 15. Uwaga od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, a będzie Msza św. o godz. 16.30.
 16. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Galileę”.
 17. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.
 18. W sobotę 21 września o godz. 6.30 będzie Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Piaśnicy, Wejherowa i okolic. Zostało już tylko 4 wolne miejsca. Chętnych zapraszamy.
 19. Dzisiaj kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na nasz kościół. /W minionym tygodniu był pierwszy odczyt dotyczący konstrukcji kościoła, szkiełka są całe dane pomiarowe są zerowe. Ponadto w przedsionku zostały usunięte metalowe wycieraczki, ułożono posadzkę i położono wycieraczki gumowe. Na początku października zostanie uruchomiony jeden z dzwonów na dzwonnicy przy garażach./
 20. Ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dn. od 30 listopada do 7 grudnia, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 16 IX - św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup
  • 8 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), jezuita, patron polskiej młodzieży
  • 20 IX - święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, / patron ks. Mateusza/.
 22. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 23. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bogdana Króla, l.60; śp. Wandy Dmowskiej, l.93; śp. Genowefy Jabłonowskiej, l.70 i śp. Zbigniewa Jackiewicza, l.79; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.