Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVII Niedziela Zwykła - 6 października 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. Niech nam nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dzieciom I Komunijnym, a po Mszy św. krótkie potkanie z rodzicami.
 3. Katecheza dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
 4. Katecheza dla młodzieży kl. I-ych przygotowujących się do Bierzmowania w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w kościele.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  • Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi w poniedziałki i w środy o godz. 17.00.
 6. Jutro w poniedziałek - 7 października jest wspomnienie MB RÓŻAŃCOWEJ. Msze św. jutro będą o godz. 6.30, 7.30, 9.30 i 18.00.
  Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy szczególnie osoby należące do Żywego Różańca. Osoby, które chcą należeć do Żywego Różańca prosimy, aby zgłaszały się do ks. Proboszcza. Różaniec jest modlitwą modlitwą Maryi, prostą i skromną, ale pełną mocy w oczach Boga.
 7. Gorąco zachęcamy parafian do włączenia się w modlitwę za nasze miasto pod hasłem „Morze Modlitwy”. Codziennie przez dwa miesiące od 7 X - MB Różańcowej do 8 XII - Niepokalanego Poczęcia NMP ofiaruj jedną dziesiątkę różańca. Ministranci przed kościołem rozdają obrazki z krótką informacją na temat tej modlitwy.
 8. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, za pobożne odmówienie części różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej albo we wspólnocie wiernych.
 9. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę 12 października o godz. 12.00. Zapraszamy.
 10. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA PAŹDZIERNIK 2019:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby tchnienie Ducha św. wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele oraz za studentów i nauczycieli akademickich.
 11. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła.
 12. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00.
 13. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 14. Wszystkich jubilatów i solenizantów nowego tygodnia powierzamy opiece MB Różańcowej.
 15. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.
 16. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 17. W dn. od 30 listopada do 7 grudnia, ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 7 października - Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Edmunda Dawidowskiego, l.81 i śp. Kazimierza Szopa, l.69; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.