Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2019 r.

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń. Złóżmy dar serca - do puszek przed kościołem - na dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Młodzież z Ruchu Lednickiego rozprowadza kremówki papieskie w cenie 4 zł.
 2. Dziś 13 października - ostatni Dzień Fatimski:
  • 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nawrócenie grzeszników
  • 16.30 - Msza święta
  • 17.30 - Różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej, /niesiona przez grupy apostolskie/
   Istnieje nadal możliwość zabrania figury MB Fatimskiej do naszych mieszkań i domów.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  • Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi w poniedziałki i w środy o godz. 17.00.
   Gorąco zachęcamy i prosimy parafian, /zarówno mężczyzn i kobiety oraz młodzież i dzieci starsze/ aby chcieli należeć do Żywego Różańca. Odważnych i chętnych prosimy, aby zgłaszali się do księży w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa o godz. 17.30.
 5. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą chcemy wspierać rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 17.30.
 7. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci ubrane w stroje misyjne, czyli zbliżone do tych w jakich chodzą ich rówieśnicy w różnych zakątkach świata. Na zakończenie Mszy św. będzie uwielbienie Pana Boga tańcem i śpiewem. Tego dnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ławkach zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłych latach będziemy składać tylko u s. Terezji w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą.
 10. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00; 3 listopada o godz. 16.30 oraz od 4 - 8 listopada o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Terezji wybierając konkretny dzień.
 11. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00.
 12. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w piątek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 13. W każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu rano od godz. 7.00 - 7.30 oraz wieczorem od godz. 18.30 - 19.30.
 14. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 15. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Różańcowej.
 16. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Pan profesor rozpoczął malowanie polichromii w nawie głównej naszego kościoła, zespół konstruktorów prowadzi pomiary i robi inwentaryzację całej konstrukcji naszej świątyni/
 17. W dn. od 30 listopada do 7 grudnia, ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), karmelitanka
  • 16 X - św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona księcia Henryka Brodatego, patronka Śląska
  • 17 X - św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii
  • 18 X - św. Łukasz (I w.), autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron lekarzy.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na pyszne kremówki papieskie i dobrą kawę.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Heleny Połoś, l.83 i śp. Ireneusza Walesiaka, l.63; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.