Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIX Niedziela Zwykła - 20 października 2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Niech intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
 2. Dziś na Mszę św. o godz. 11.00. zapraszamy dzieci ubrane w stroje misyjne. Na zakończenie Mszy św. będzie uwielbienie Pana Boga tańcem i śpiewem.
 3. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku dziś o godz. 9.30.
 4. Wspólnota „Shema” zaprasza dziś po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  • Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi w poniedziałki i w środy o godz. 17.00.
   Gorąco zachęcamy i prosimy parafian, /zarówno mężczyzn i kobiety oraz młodzież i dzieci starsze/ aby chcieli należeć do Żywego Różańca.
 6. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym o godz.17.00.
 7. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie o godz. 17.30 podczas którego szczególnie będziemy się modlić za naszą Ojczyznę i za nowo wybranych posłów i senatorów.
 8. W każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu rano od godz. 7.00 - 7.30 oraz wieczorem od godz. 18.30 - 19.30.
 9. W czwartek 31 X tradycyjnie zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 10. Dorosłych parafian prosimy o przynoszenie cukierków, słodyczy i drobnych upominków dla dzieci na Bal Świętych. Można je składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego od jutra do przyszłej niedzieli włącznie.
 11. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłych latach będziemy składać tylko u s. Terezji w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą.
 12. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00; 3 listopada o godz. 16.30 oraz od 4 - 8 listopada o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Terezji wybierając konkretny dzień.
 13. Przed tygodniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji Dnia Papieskiego zebraliśmy kwotę: 2150 zł - „Bóg zapłać”.
 14. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 15. Przypominamy, że z soboty na niedzielę jest zmiana czasu z letniego na zimowy.
 16. Serdeczne życzenia i dar modlitwy kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
 17. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w minionym tygodniu został załączony dzwon na dzwonnicy - koszt 4100 zł, konstruktorzy kontynuują prace pomiarowe i inwentaryzację całej konstrukcji naszej świątyni, od jutra pan profesor będzie kontynuował malowanie polichromii w nawie głównej naszego kościoła, na kolejnych dwóch filarach będzie św. Jan Paweł II i kard. Stefan Wyszyński, następnie św. Faustyna i św. Królowa Jadwiga, koszt jednego wizerunku wynosi - 6000 zł; osoby lub rodziny, które chciałyby być fundatorami jednego z wymienionych wizerunków prosimy o zgłaszanie się./
 18. W dn. od 30 listopada do 7 grudnia, ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Małgorzaty Narloch, l.77 i śp. Alicji Kowalewskiej, l.82; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.