Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXX Niedziela Zwykła - 27 października 2019 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela października.
  Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych:
  • Różaniec dla dorosłych i młodzieży do czwartku włącznie o godz. 17.30
  • dla dzieci i rodziców z małymi dziećmi w poniedziałki i w środy o godz. 17.00.
 2. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 3. W piątek 1 listopada jest uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 i 16.30.
 4. W sobotę 2 listopada, jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. będą o godz. 6.30; 7.30; 9.00; 16.30; 18.00 i 19.00.
 5. Od 1 - 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. Wypominki składamy dziś u s. Terezji i p. Kazimierza przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. 3 listopada o godz. 16.30 oraz od 4 - 8 listopada o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u s. Terezji i p. Kazimierza wybierając konkretny dzień.
 7. W tym tygodniu jest: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w piątek:
   • Dzień Wszystkich Świętych modlimy się za zmarłych i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich Czcicieli Maryi.
 8. Spowiedź święta będzie w środę od godz. 16.00 - 17.00 i od. 18.30 - 19.00.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w czwartek i w sobotę od godz. 8.30.
 10. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym o godz.17.00.
 11. W każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu rano od godz. 7.00 - 7.30 oraz wieczorem od godz. 18.30 - 19.30.
 12. W czwartek 31 X zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie modlitwą o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 13. Dorosłych parafian prosimy o przynoszenie cukierków, słodyczy i drobnych upominków dla dzieci na Bal Świętych. Można je składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do środy włącznie.
 14. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 15. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia polecamy orędownictwu świętych patronów.
 16. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2019:
  • Intencja ogólna: Za różne wspólnoty religijne na Bliskim Wschodzie, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.
 17. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę - 9040 zł. Bardzo dziękujemy za waszą szczodrość. W sposób szczególny pragniemy podziękować rodzinom, które zgłosiły się, aby być fundatorami wizerunków świętych, które pan profesor maluje w polichromii nawy głównej naszego kościoła.
 18. W dn. od 30 listopada do 7 grudnia, ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 28 X - św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie
  • 1 XI - wszyscy święci Pańscy.
 20. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ireny Kołakowskiej, l.87 i śp. Ludwiki Ciapka, l.81; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.