Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXI Niedziela Zwykła - 3 listopada 2019 r.

 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków: /stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego/.
 3. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa do 8 listopada włącznie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wypominki nadal można składać w zakrystii u siostry Terezji.
 5. Ks. Mateusz zaprasza dzieci na Oazę Dzieci Bożych w poniedziałek o godz.17.00.
 6. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca:
  • godzina święta z modlitwą o powołania od 18.30 - 19.30.
 7. W piątek o godz. 12.00 będzie Msza święta z modlitwą o ozdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka.
 8. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 10 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które na czele z ks. Mariuszem, s. Teresitą, s. Mirosławą, p. Iwoną i młodzieżą, włączyły się w przygotowanie balu dla dzieci: „Idą Święci”. Wzięło w nim udział 58 dzieci. Dorosłym dziękujemy za przyniesienie słodyczy i upominków.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które zdecydowały się być fundatorami wizerunków świętych w polichromii nawy głównej naszego kościoła.
 11. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 12. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.
 13. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2019:
  • Intencja ogólna: Za różne wspólnoty religijne na Bliskim Wschodzie, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 15. W dn. od 30 listopada do 7 grudnia, ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej, wylot z Gdańska. Koszt wyjazdu 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 4 XI - św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów
  • 9 XI - rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej. Jest ona katedrą papieża jako biskupa Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
 17. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Teresy Frankowskiej, l.83, śp. Ryszarda Zielińskiego, l.68 i śp. Leszka Wojnowskiego, l.68 /tata naszego p. Tomasza - organisty/ tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...".

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.