Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada 2019 r.

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 3. Dziś gościmy w parafii alumna V roku naszego Seminarium, dzisiejsza taca jest przeznaczona na Gdańskie Seminarium Duchowne w Gdańsku - Oliwie.
 4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 5. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 6. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 8. Jutro nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych i nie będzie katechezy dla dzieci kl. III-ich.
 9. Od wtorku w biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
 10. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w listopadzie będzie w niedzielę 17 listopada o godz. 9.30. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 11. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz „Galileę”.
 12. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Pan profesor kontynuuje prace przy polichromii naszego kościoła, bardzo dziękujemy rodzinom, które zdecydowały się być fundatorami wizerunków świętych umieszczonych w polichromii/.
 14. W środę o godz. 19.00 w kawiarence będzie spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi świętej w dn. od 30 listopada do 7 grudnia.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 XI - św. Marcin z Tours biskup (316-397), wcześniej rzymski legionista
  • 12 XI - św. Jozafat (1580-1623), bp połocki, zamęczony za wierność unii z Rzymem
  • 13 XI - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 16. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Piotrowskiego, l.79, śp. Stefana Celejowskiego, l.80 i śp. Marii Jolanty Muller, l.60, natomiast w czwartek odbył się pogrzeb ks. Piotra Lewańczyka, l.50, - proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie, tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.