Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXIII Niedziela Zwykła - 17 listopada 2019 r.

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 2. Dziś przeżywamy w Kościele - ustanowiony przez papieża Franciszka - III ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas w Orędziu na ten dzień do solidarności i konkretnej współpracy w niesieniu nadziei potrzebującym. Naszą modlitwą ogarniamy parafialny zespół Caritas, który na różne sposoby wspiera potrzebujących.
 3. Dzisiaj o godz. 9.30. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w listopadzie. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 5. Za tydzień 24 listopada będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z własnoręcznie wykonanymi flagami, aby uczcić Jezusa - Króla Wszechświata.
  A wspólnota SHEMA, zaprasza na uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 17.30. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Jutro o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 7. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
 8. Za dwa tygodnie 1 grudnia w pierwszą niedzielę adwentu poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” , Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które nie mają upoważnienia ks. Proboszcza i roznoszą opłatek niepoświęcony.
 9. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 10. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.
 11. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Trwają prace przy polichromii naszego kościoła, bardzo dziękujemy rodzinom, które zdecydowały się być fundatorami wizerunków świętych umieszczonych w polichromii/.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 18 XI - św. Karolina Kaźkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc
  • 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik
  • 21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu
  • 22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki kościelnej i śpiewu.
 13. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Gertrudy Socha, l.88, śp. Ewy Madaj, l.62, śp. Leszka Kornackiego l.80 i śp. Haliny Dudek, l.67, tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.