Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 3 kwietnia 2016 r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą Białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił dla całego Kościoła św. Jan Paweł II w roku 2000. Na zakończenie Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu.
 2. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże Miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.
 3. Dziś wspólnota SHEMA zaprasza na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Miłosierdziu, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.
 4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia. Na duchową adopcję proszę przynieść świece.
 5. W dniach od 14 do 16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Legata Papieskiego na stadionie w Poznaniu.
 6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako VIII Niedziela Biblijna, rozpoczniemy obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Zachęcamy w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 7. Pan Tomasz, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania na próbę chóru we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 do salki katechetycznej w domu parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę 10 kwietnia będzie 6-sta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i ich rodziny oraz za naszą Ojczyznę.
 9. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła róża p.w. Maryi Matki Kościoła (zelatorka pani Halina Sarnowska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych (zelatorka pani Teresa Barzowska).
 10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2016:
  • Ogólna: Aby rolnicy indywidualni otrzymywali należyte wynagrodzenie za swoją pracę.
  • Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo miłości i wiary w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno – religijnych.
 11. W tym tygodniu patronuje nam 7 IV św. Jan de la Salle, gorliwy duszpasterz wśród ubogich, pragnący ich dobrego wychowania i wykształcenia i zakładający dla nich szkoły i internaty; założyciel Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich.
 12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Miłujcie się.
 13. Ks. Mariusz zaprasza na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej Śladami Ojca Mateusza w dniach od 12 do 15 maja br. w cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 14. Ks. Proboszcz zaprasza w dniach od 19 do 23 października na Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza. Jest to pielgrzymka samolotowa.
 15. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
 16. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zofii Szopińskiej-Sikora, l.92; śp. Jolanty Makulskiej, l.71 i śp. Krystyny Wrocławskiej l.83, w piątek odbył się pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego, l.38; zmarłego kapłana i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.